602 751 213

Často kladené otázky

Zajímají Vás informace o nabízených produktech, poskytovaných službách, nebo přímo o naší společnosti? Některé z častých otázek naleznete na této stránce.

Nabízíte leasing na vozidla dovezená ze zahraniční?

Pokud jsete si v zahraničí sami vybrali nové nebo použité osobní vozidlo, nákladní vůz, nebo například stroj pro Vaše podnikání je možné tento předmět běžne financovat a to několika způsoby. V podstatě se jedná pouze o zvolení vhodného formátu uskutečnění obchodu, který Vám bude nejlépe vyhovovat. Leasing, nebo úvěr Vám umíme schválit již před dovozem do ČR.

K čemu a kdy je vhodný faktoring?

Když se dostanete do situace, kdy Vám schází provozní kapitál na podnikání z důvodu vetšího množství nesplacených poholedávak. Pokud máte pohledávky před splatností, využívá se faktoringu (odkupu pohledávek). Při faktoringu pak za vás přebíráme riziko, že vám odběratel zaplatí pozdě nebo nebude ochoten nebo schopen zaplatit vůbec. Pro bližší informace kontaktujte naše obchodní zástupec, rádi Vám s tímto produktem poradí. 

Je rozdíl mezi splátkovým prodejem a leasingem?

„Ano, leasing je možné podle zákona uzavřít na dobu min. 54 měsíců, předmět je po celou dobu trvání  v majetku leasingové společnosti a v účetnictví ho odepisujete průběžně, tzn.: U plátců DPH je to celková leasingová cena bez DPH, dělená 36. Výsledná částka se „dává“ do nákladů každý měsíc po dobu trvání leasingu.“

  „U splátkového prodeje jste majitelem předmětu ihned, účtujete si ho jako při nákupu za hotové, DPH z pořizovací ceny uplatňujete rovněž ihned.“

Mohu dát předmět leasingu do podnájmu?

Ano, ale po předchozím udělení souhlasu s podnájmem, který vystaví příslušná leasingová společnost, kde byla leasingová smlouva uzavřena.

Jak staré vozidlo lze u Vás vzít na úvěr?

Na vstupu nesmí být vozidlo starší deseti let (od první registrace vozidla) a v době splacení úvěru nesmí být vozidlo starší dvanácti let. Ve skutečnosti to tedy znamená, že na deset let staré vozidlo je možné vzít úvěr na období maximálně 24 měsíců.


Máte na nás jiný dotaz?

Nenašli jste odpovědi na to, co Vás zajímalo? Nevadí, vyplňte formulář níže a budeme Vás s odpovědí kontaktovat. Případně využijte tel: 547 424 533 a naši prodejci se Vám budou ochotně věnovat.

Chcete dostávat informace?

Chcete být informováni o aktuálních možnostech financování? Zadejte svůj email a už Vám nic neuteče.